Polifarb Łódź

Polifarb – w okresie PRL nazwa zjednoczenia przemysłu farb i lakierów. Polifarb Łódź to polska firma, działającą w branży farb od 1946 roku.

Za pierwszy po wyzwoleniu organ zarządzania branżą można uznać powstałe w 1948 Zjednoczone Zakłady Farb i Lakierów w Gliwicach z szeregiem zakładów produkcyjnych w całej Polsce. Równolegle w tym samym roku utworzono Centralny Zarząd Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Lakierów, który w 1952 nazywał się Zarządem Przemysłu Farb i Lakierów, w latach 1956–1958 ponownie Centralnym Zarządem Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Lakierów w Gliwicach. W 1958 na jego bazie utworzono Zjednoczenie Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Lakierów w Gliwicach, które w 1961 przekształciło się w Zjednoczenie Farb i Lakierów, zaś później w Zjednoczenie Przemysłu Farb i Lakierów, w 1976 w Zjednoczenie Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Farb „Polifarb” w Mikołowie, w 1981 w Zrzeszenie „Polifarb” w Gliwicach.

W swojej ofercie posiada wyroby lakierowe dla budownictwa, przemysłu: motoryzacyjnego, metalowego, energetycznego, górniczego, paliwowego, spożywczego, kowalstwa artystycznego, renowacji zabytków, firm wykonujących specjalistyczne prace malarskie oraz dla klienta indywidualnego.

Bogate tradycje i doświadczenie , wysoka jakość potwierdzona Certyfikatem ISO 9001 i uznaniem Klientów zarówno krajowych jak i zagranicznych, nieustanne unowocześnianie i rozszerzanie profilu produkcji z naciskiem na wyroby przyjazne dla środowiska naturalnego i bezpieczne dla użytkownika, dostosowanie oferty do rosnących wymagań rynku i oczekiwań Klientów, różnorodny asortyment produktów wodorozcieńczalnych i rozpuszczalnikowych, profesjonalne doradztwo, pomoc techniczna, szkolenia.

UWAGA: Istnieje możliwość sprowadzenia na indywidualne zamówienie każdego produktu firmy Polifarb Łódź którego nie posiadamy na naszej stronie , produkt wraz z ceną dostępny na zapytanie ofertowe handel@akula.pl

ZAPRASZAMY